VDD aktuālā informācija saistībā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi

VDD ir apkopojis dienesta rīcībā esošo informāciju saistībā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi Latvijā.

Kopumā VDD saņēma 21 tā dēvēto signālu par iespējamiem ar vēlēšanu norisi saistītiem pārkāpumiem vai prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu. Līdz šim neviens kriminālprocess nav uzsākts. Vienlaikus nevar izslēgt, ka VDD turpinās saņemt pārbaudāmu informāciju.

Šobrīd noslēgusies pārbaude par signāliem, kas bija saistīti ar vēlēšanu organizatoriskiem jautājumiem vēlēšanu dienā, un tajos netika konstatētas noziedzīga nodarījuma pazīmes. Par iespējamām nepilnībām tika informēti attiecīgie vēlēšanu iecirkņi un Centrālā vēlēšanu komisija.

Noslēgusies pārbaude arī par diviem signāliem, kas bija saistīti ar iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, un vienu signālu par tā dēvēto balsu pirkšanu, kur informācija neapstiprinājās. Vienā gadījumā par iespējamu tā dēvēto balsu pirkšanu pārbaude vēl turpinās.

Līdzīgi kā iepriekšējās vēlēšanās, šajās vēlēšanās vairāk tika saņemta informācija tieši par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē. Par iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, tajā skaitā iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem, tika saņemti četri signāli. Savukārt par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē kopumā tika saņemti 17 signāli.

VDD pateicas iedzīvotāju izrādītajai pilsoniskajai iniciatīvai, informējot dienestu par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norises laikā.


Informāciju sagatavoja: VDD