VDD valsts labā konfiscē noziedzīgi iegūtus četrus miljonus dolāru

Valsts drošības dienests (VDD), izmeklējot starptautisko sankciju iespējamu pārkāpšanas gadījumu, identificējis noziedzīgi iegūtus līdzekļus vairāk nekā 4 miljonu ASV dolāru apmērā. Noziedzīgi iegūtie līdzekļi ceturtdien, 6. oktobrī, ar otrās instances tiesas lēmumu ir konfiscēti Latvijas valsts labā.

Noziedzīgi iegūtie līdzekļi tika identificēti kāda ārzonas uzņēmuma bankas kontā, VDD veicot izmeklēšanas darbības saistībā ar aizdomām par starptautisko sankciju pārkāpšanu un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Minētais kriminālprocess uzsākts 2018. gada 5. februārī saskaņā ar Krimināllikuma 84. panta otro daļu un 195. panta trešo daļu. Izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecina, ka ārzonas uzņēmuma bankas kontā identificētie vairāk nekā 4 miljoni ASV dolāru iegūti, personu grupai prettiesiski piegādājot ieročus kādas Āfrikas valsts bruņotajiem spēkiem, pret kuru Eiropas Savienība un citas starptautiskās organizācijas noteikušas sankcijas.

Identificējot noziedzīgi iegūtos līdzekļus, VDD veica nepieciešamos pasākumus to arestēšanai. Iepazīstoties ar VDD izmeklēšanas gaitā iegūto informāciju, pirmās instances tiesa šā gada 1. augustā pieņēma lēmumu kriminālprocesa ietvaros arestētos finanšu līdzekļus atzīt par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt valsts labā. Savukārt otrās instances tiesa ceturtdien, 6. oktobrī, pirmās instances tiesas lēmumu atzina par pamatotu un atstāja negrozītu. Lēmums vairs nav pārsūdzams.

Izmeklēšanas interesēs VDD no plašākiem komentāriem patlaban atturas.

VDD ir Latvijas pretizlūkošanas un iekšējās drošības dienests, kura darbība ir vērsta uz Latvijas nacionālās drošības iespējamu apdraudējumu identificēšanu un novēršanu. VDD galvenās darbības jomas ir pretizlūkošana, valsts noslēpuma aizsardzība, konstitucionālās iekārtas aizsardzība, ekonomiskā drošība, pretterorisms, valsts augstāko amatpersonu aizsardzība un pirmstiesas izmeklēšana.


Informāciju sagatavoja: VDD
Ilustratīvs foto, VDD