VDD aicina apsūdzēt personu par agresiju un tās provocēšanu pret ukraiņiem

Šā gada 31. martā Valsts drošības dienests (VDD) rosināja prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu pret agresīvi noskaņotu Krievijas izvērstā kara Ukrainā atbalstītāju par darbībām, kas vērstas uz naida un nesaticības izraisīšanu pret ukraiņiem.

Kā ziņots jau iepriekš, kriminālprocesu pret šo personu VDD uzsāka 2022. gada 19. oktobrī, pamatojoties uz Krimināllikuma 78. pantā minētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, proti, par darbību, kas vērsta uz nacionālā un etniskā naida un nesaticības izraisīšanu.

Konkrētā Latvijas nepilsoņa aktivitātēm VDD pievērsa uzmanību, iegūstot interneta videotērzēšanas vietnē notikušas sarunas videoierakstu, kurā šī persona vairākkārt agresīvi norādīja uz nepieciešamību un gatavību nogalināt ukraiņus. Aizdomās turētais videoierakstā pauda atbalstu Krievijai, atkārtojot Kremļa kara propagandai raksturīgus vēstījumus. Persona neslēpa, ka jau ir veikusi uzbrukumus kara bēgļiem Latvijā. Tāpat persona izteica vēlmi iegūt savā īpašumā šaujamieročus, lai varētu veikt agresīvākus uzbrukumus. Ņemot vērā, ka pret personu tobrīd jau bija aktīvs tiesvedības process par smagu un vidēja smaguma miesas bojājumu nodarīšanu, VDD personu 2022. gada 20. oktobrī Rīgā aizturēja.

VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.


Informāciju sagatavoja: VDD
Ilustratīvs foto, VDD