VDD uzsāk kriminālprocesu par palīdzības sniegšanu Krievijai pret Latviju vērstā darbībā

Valsts drošības dienests (VDD) šā gada 28. novembrī ir uzsācis kriminālprocesu saistībā ar pretvalstiskām aktivitātēm saziņas lietotnē "Telegram" izveidotos kanālos, kuras izvērsušas par "Baltijas antifašistiem" sevi dēvējošas personas.

Šajos "Telegram" kanālos tiek apkopota informācija par Latvijas amatpersonām un citām sabiedrībā zināmām personām, kuru darbība ir vērsta pret Krievijas interesēm. Kanālos tiek publicēta arī sensitīva rakstura informācija, piemēram, par šo personu iespējamo dzīvesvietu un ģimenes locekļiem. Tā dēvētie "antifašisti" norāda, ka informāciju paredzēts nodot Krievijas specdienestiem un citām agresorvalsts institūcijām, lai vērstos pret šīm personām.

Kriminālprocess uzsākts, pamatojoties uz Krimināllikuma 81.1 pantā paredzētā noziedzīga nodarījuma pazīmēm, t.i., par  palīdzību ārvalstij pret Latvijas Republiku vērstā darbībā.

VDD rīcībā esošā informācija liecina, ka pretvalstiskajās aktivitātēs ir iesaistīti Latvijas valstspiederīgie, kuri pašlaik dzīvo Krievijā. VDD vērtējumā Krievija šīs personas izmanto propagandas un ietekmes pasākumu īstenošanai pret Latvijas Republiku. Šo aktivitāšu galvenais mērķis ir ietekmēt sabiedrisko domu un lēmumu pieņemšanas procesu Latvijā, izdarot psiholoģisku spiedienu pret Latvijas amatpersonām, kā arī citām sabiedrībā zināmām personām, kuras savā politiskajā un sabiedriskajā darbībā aktīvi vēršas pret Krievijas izvērsto agresīvo karu Ukrainā.  

Varam norādīt, ka VDD ir noskaidrojis pretvalstiskajās aktivitātēs iesaistīto Latvijas valstspiederīgo identitātes. Šīm personām ierodoties Latvijā, pret tām tiks veiktas procesuālās darbības.   


Informāciju sagatavoja: VDD
Ilustratīvs foto, avots Freepik