Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Rīcība terora akta gadījumā 

Informatīvais materiāls sagatavots, pamatojoties uz šā brīža terorisma draudu situāciju Eiropā. Tā izstrādei par pamatu ņemti citu valstu izstrādātie materiāli par rīcību terora akta gadījumā. Piedāvātais ricības algoritms balstās uz trīs reaģēšanas principiem: bēdz, slēpies un ziņo. Ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumus, šajā informatīvajā materiālā iekļautā informācija var noderēt, atrodoties ārvalstīs. Vienlaikus Drošības policija pirms ceļojuma aicina savlaicīgi noskaidrot attiecīgās valsts ārkārtas situāciju dienestu tālruņu numurus, kā arī iegūt aktuālo informāciju par drošības situāciju.
 

Pretizlūkošanas riski

Informatīvs materiāls par pretizlūkošanas riskiem valsts un pašvaldību amatpersonām un darbiniekiem.

 

Sprāgstvielu prekursori

Ziņošana par aizdomīgiem darījumiem, pazušanas gadījumiem vai zādzībām.

 

Reliģiskā radikalizācija

Reliģiskās radikalizācijas tendences Latvijā un citu Eiropas valstu pieredze, radikalizācijas pazīmes, kā arī rīcība, ja personas uzvedībā konstatētas radikalizācijas pazīmes.

 

Sprāgstvielu prekursori

Eiropā arvien biežāk tiek konstatēti gadījumi, kad krimināli tendētas personas savā rīcībā iegūst vielas vai maisījumus sprāgstvielu pagatavošanai. Būtiskāko risku rada šādu vielu nonākšana teroristu rīcībā. Lai ierobežotu sprāgstvielu prekursoru tirdzniecību un to nelikumīgu izmantošanu, tajā skaitā preventīvi samazinātu terora aktu īstenošanas iespējas, Eiropas Savienība ir noteikusi centralizētu mehānismu sprāgstvielu prekursoru apritei.

 

Rīcība terorisma draudu gadījumā

Lēmuma pieņemšana par terorisma draudu līmeņa paaugstināšanu un sabiedrības informēšana.