Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

VDD rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu personu par Latvijas okupācijas noliegšanu

2019. gada 11. novembrī VDD rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas pilsoni par Latvijas Republikas okupācijas publisku noliegšanu un PSRS īstenoto kara noziegumu slavināšanu.

Persona savā sociālā tīkla "Facebook" profilā šā gada 17. jūnijā – Latvijas Republikas okupācijas atceres dienā – publicēja "apsveikumu svētkos". VDD vērtējumā persona publicētajā ierakstā, selektīvi atlasot un savās interesēs interpretējot vēsturiskās norises, noliedz 1940. gada 17. jūnijā PSRS īstenoto Latvijas okupāciju un šo Latvijas valstij un tautai traģisko notikumu interpretē kā iedzīvotājiem labvēlīgu.

Kriminālprocesu pret minēto personu VDD uzsāka 2019. gada 25. jūnijā saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 pantu par PSRS kara noziegumu pret Latvijas Republiku un tās iedzīvotājiem publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu un rupju noniecināšanu.

Kriminālprocesa materiālus, rosinot pret personu uzsākt kriminālvajāšanu, VDD ir nodevis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai. Pašlaik VDD no plašākiem komentāriem par šo gadījumu atturas.  

VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Informāciju sagatavoja: VDD

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts:

Twitter: