Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Par personas aizturēšanu saistībā ar spiegošanu

2017.gada 19.decembrī DP uzsāka kriminālprocesu saskaņā ar Krimināllikuma 85.panta pirmo daļu (par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību). Kriminālprocesa ietvaros 2017.gada 19.decembrī DP veica aizturēšanu un kratīšanas vairākos objektos.

Pamatojoties uz pirmstiesas gaitā iegūto informāciju, kā arī kratīšanas laikā izņemtajiem priekšmetiem, procesa virzītājs aizturētajam Latvijas Republikas pilsonim ir piemērojis aizdomās turētā statusu saskaņā ar Krimināllikuma 85.panta pirmo daļu un Krimināllikuma 223.panta otro daļu (par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas).

Aizdomās turētajam kā drošības līdzekli tiesa ir piemērojusi apcietinājumu. Pirmstiesas izmeklēšana šajā kriminālprocesā turpinās, tāpēc DP šobrīd atturas no detalizētākiem komentāriem par izmeklēšanas gaitu.

DP atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

 

Informāciju sagatavoja DP

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts:

Twitter: