Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Par kriminālprocesu saistībā ar spiegošanu

Valsts drošības dienests (VDD) 2021. gada 9. jūnijā ir uzsācis kriminālprocesu saistībā ar aizdomām par spiegošanu Krievijas labā.

Kriminālprocess uzsākts saskaņā ar Krimināllikuma 85. panta pirmo daļu – par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību.

Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas neatliekamas procesuālās darbības vairākos objektos. Procesuālās darbības, t.sk. kratīšanas, veiktas arī Saeimas ēkā un pret 13. Saeimas deputātu atbilstoši iepriekš no Saeimas saņemtajai piekrišanai. Procesuālo darbību laikā VDD ir ieguvis lielu daudzumu datu nesēju un dokumentu, un ir uzsākta iegūto materiālu analīze.

Saistībā ar uzsākto kriminālprocesu šobrīd divām personām ir piemērots aizdomās turētās personas statuss un ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis. Varam apstiprināt, ka viena no apcietinātajām personām ir vakar, 10. jūnijā, aizturētais 13. Saeimas deputāts.

Izmeklēšana šajā lietā turpinās un VDD sniegs papildu informāciju par tās gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Informāciju sagatavoja: VDD

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts:

Twitter: