Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Par kriminālprocesa uzsākšanu

2017. gada 17. novembrī Drošības policija aizturēja vienu personu, kura tiek turēta aizdomās par mēģinājumu iesaistīties tādā noziedzīgā organizācijā (apvienībā), kuras sastāvā ir vismaz piecas personas, kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti, kā arī par mēģinājumu prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos. Kriminālatbildība par šādām darbībām attiecīgi paredzēta Krimināllikuma 15. panta ceturtajā daļā, 89.1 panta pirmajā daļā un 77.1 pantā.

Pamatojoties uz kriminālprocesa gaitā iegūtajiem pierādījumiem, procesa virzītājs aizturētajai personai 2017. gada 19. novembrī ir piemērojis aizdomās turētā statusu. Kā drošības līdzeklis aizdomās turētajam šobrīd ir piemērots apcietinājums. Ņemot vērā izmeklēšanas intereses, DP patlaban no plašākiem komentāriem par šo kriminālprocesu atturēsies.

Vienlaikus jāatzīmē, ka aizdomās turētais jau iepriekš ir nonācis Drošības policijas redzeslokā, proti, iepriekš Drošības policija pret šo personu ir rosinājusi uzsākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 77.1 pantā (prettiesiska piedalīšanās bruņotā konfliktā ārvalstīs) paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm. Neraugoties uz minēto, Drošības policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka persona atkārtoti ir mēģinājusi piedalīties bruņotā konfliktā ārvalstī.

Drošības policija atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņas vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Informāciju sagatavoja Drošības policija

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts: