Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Par kriminālprocesa uzsākšanu

2018. gada 18. aprīlī Drošības policijā (DP) ir uzsākts kriminālprocess, pamatojoties uz DP rīcībā esošo informāciju, kas liecina par iespējamām prettiesiskām darbībām šā gada 31. martā notikuša publiska pasākuma – tā dēvētās “Vislatvijas vecāku sapulces” – laikā, kura deklarētais mērķis bija vērsties pret plānoto pakāpenisko pāreju uz latviešu mācību valodu vispārējās izglītības iestādēs. Minētais pasākums norisinājās viesnīcā "Radisson SAS Latvija" un to faktiski organizēja partija “Latvijas Krievu savienība”.

Kriminālprocess uzsākts pēc noziedzīgu nodarījumu pazīmēm, par kuriem kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma X nodaļā “Noziegumi pret valsti”, kā arī citu noziedzīgu nodarījumu pazīmēm.

DP kriminālprocess uzsākts, lai novērstu iespējamu mēģinājumu šķietami leģitīmu darbību aizsegā veikt prettiesiskas darbības vai sasniegt prettiesisku mērķi, kā arī ievērojot apstākli, ka DP iegūtās ziņas iespējams pārbaudīt tikai ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros DP vērtēs arī iespējamas prettiesiskas darbības š.g. 1. maijā Rīgā notikušā gājiena laikā, kuru, līdzīgi, organizēja partijas “Latvijas Krievu savienība” pārstāvji.

Ņemot vērā, ka kriminālprocesā notiek izmeklēšana, DP patlaban nevar sniegt plašākus komentārus par izmeklēšanas gaitu.

DP atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņas vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

 

Informāciju sagatavoja DP

Atpakaļ pie jaunumiem

TERORISMA DRAUDU LĪMENIS

Terorisma draudu līmenis 
Latvijā ir zems.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts: