Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Par kriminālprocesa uzsākšanu

2018. gada 18. aprīlī Drošības policijā (DP) ir uzsākts kriminālprocess, pamatojoties uz DP rīcībā esošo informāciju, kas liecina par iespējamām prettiesiskām darbībām šā gada 31. martā notikuša publiska pasākuma – tā dēvētās “Vislatvijas vecāku sapulces” – laikā, kura deklarētais mērķis bija vērsties pret plānoto pakāpenisko pāreju uz latviešu mācību valodu vispārējās izglītības iestādēs. Minētais pasākums norisinājās viesnīcā "Radisson SAS Latvija" un to faktiski organizēja partija “Latvijas Krievu savienība”.

Kriminālprocess uzsākts pēc noziedzīgu nodarījumu pazīmēm, par kuriem kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma X nodaļā “Noziegumi pret valsti”, kā arī citu noziedzīgu nodarījumu pazīmēm.

DP kriminālprocess uzsākts, lai novērstu iespējamu mēģinājumu šķietami leģitīmu darbību aizsegā veikt prettiesiskas darbības vai sasniegt prettiesisku mērķi, kā arī ievērojot apstākli, ka DP iegūtās ziņas iespējams pārbaudīt tikai ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros DP vērtēs arī iespējamas prettiesiskas darbības š.g. 1. maijā Rīgā notikušā gājiena laikā, kuru, līdzīgi, organizēja partijas “Latvijas Krievu savienība” pārstāvji.

Ņemot vērā, ka kriminālprocesā notiek izmeklēšana, DP patlaban nevar sniegt plašākus komentārus par izmeklēšanas gaitu.

DP atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņas vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

 

Informāciju sagatavoja DP

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts:

Twitter: