Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Par kriminālprocesa uzsākšanu

Šodien, 2018. gada 20. aprīlī, Drošības policija ir aizturējusi vienu personu par iespējamām pret Latvijas Republiku vērstām darbībām. Persona aizturēta Drošības policijas lietvedībā esoša kriminālprocesa ietvaros, kas uzsākts 2018. gada 4. aprīlī par darbību, kas vērsta pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Latvijas Republikas Satversmē neparedzētā veidā. Kriminālatbildība par šādām darbībām ir paredzēta Krimināllikuma 80. panta pirmajā daļā.

Saistībā ar uzsākto kriminālprocesu un personas aizturēšanu tiek veiktas arī tiesas sankcionētas kratīšanas ar personu saistītos objektos. Ņemot vērā izmeklēšanas intereses, DP patlaban no plašākiem komentāriem par šo kriminālprocesu atturēsies.

Vienlaikus jāatzīmē, ka aizturētā persona jau iepriekš ir nonākusi Drošības policijas redzeslokā, proti, iepriekš Drošības policija pret šo personu ir rosinājusi uzsākt kriminālvajāšanu saskaņā ar Krimināllikuma 78. panta otro daļu par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Drošības policija atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņas vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

 

Informāciju sagatavoja Drošības policija

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts: