Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Par kriminālprocesa nodošanu kriminālvajāšanas uzsākšanai

2018. gada 6. augustā DP rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu personu par tādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, par kuriem kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma 78. panta otrajā daļā (par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu), 80. panta pirmajā daļā (par darbību, kas vērsta pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Latvijas Republikas Satversmē neparedzētā veidā) un 81.1 pantā (par darbību nolūkā palīdzēt ārvalstij vai ārvalsts organizācijai vērsties pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu, valsts iekārtu vai valsts drošību).

DP personu aizturēja 2018. gada 20. aprīlī, un personai saskaņā ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu kā drošības līdzeklis noteikts – apcietinājums.

Kriminālprocesa laikā, kas DP tika uzsākts 2018. gada 4. aprīlī, noskaidrots, ka persona ilgstošā laika periodā veikusi darbības nolūkā kaitēt Latvijas valstij un palīdzēt ārvalstij vērsties pret Latvijas valsts drošību. Tāpat kriminālprocesa laikā tika noskaidrots, ka persona ilgstošā laika periodā, izmantojot automatizētās datu apstrādes sistēmas palīdzību, ir īstenojusi darbības, kuras vērstas uz nacionālā un etniskā naida vai nesaticības veicināšanu un izraisīšanu starp Latvijas sabiedrībā pastāvošajām dažādajām nacionālajām grupām.

Ņemot vērā pirmstiesas izmeklēšanā iegūto pierādījumu kopumu, procesa virzītājs nolēma rosināt kriminālvajāšanas uzsākšanu pret personu un nodot kriminālprocesa materiālus prokuratūrai.

Vienlaikus jāatzīmē, ka persona jau iepriekš ir nonākusi DP redzeslokā, proti, iepriekš DP pret šo personu ir rosinājusi uzsākt kriminālvajāšanu saskaņā ar Krimināllikuma 78. panta otro daļu par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

DP atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņas vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Informāciju sagatavoja DP

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts:

Twitter: