Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Par Kriminālprocesa nodošanu kriminālvajāšanas uzsākšanai

2018. gada 7. maijā DP rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas Republikas nepilsoni par mēģinājumu iesaistīties tādā noziedzīgā organizācijā (apvienībā), kuras sastāvā ir vismaz piecas personas, kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti, kā arī par mēģinājumu prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos. Kriminālatbildība par šādām darbībām attiecīgi paredzēta Krimināllikuma 15. panta ceturtajā daļā, 89.1 panta pirmajā daļā un 77.1 pantā.

Kriminālprocesa laikā, kas DP tika uzsākts 2017. gada 17. novembrī, tika noskaidrots, ka persona mēģināja iesaistīties Ukrainas austrumos bāzētā noziedzīgā militāri apmācītā organizācijā, kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti, sniedzot militāru atbalstu graut Ukrainas valsts teritoriālo vienotību, lai šīs noziedzīgās organizācijas ietvaros prettiesiski piedalītos Ukrainas austrumos notiekošā bruņotā konfliktā.

Ņemot vērā pirmstiesas izmeklēšanā iegūto pierādījumu kopumu, procesa virzītājs nolēma rosināt kriminālvajāšanas uzsākšanu pret Latvijas Republikas nepilsoni un nodot kriminālprocesa materiālus prokuratūrai.

Jāatzīmē, ka persona jau iepriekš bija nonākusi DP redzeslokā, proti, iepriekš DP pret šo personu ir rosinājusi uzsākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 77.1 pantā (prettiesiska piedalīšanās bruņotā konfliktā ārvalstīs) paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

DP atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņas vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Informāciju sagatavoja DP.

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts:

Twitter: