Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Par divu kriminālprocesu uzsākšanu

Pamatojoties uz Drošības policijas (DP) rīcībā esošo informāciju, kas liecina par Krimināllikuma 90. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma (par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus) pazīmēm, DP ir uzsākusi divus kriminālprocesus. Minētie kriminālprocesi ir uzsākti par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar 2017. gada 3. jūnija Latvijas Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanām. Ņemot vērā, ka kriminālprocesu ietvaros notiek izmeklēšana, DP patlaban nevar sniegt plašākus komentārus par izmeklēšanu gaitu.

DP atgādina, ka pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā dienests strādā pastiprinātā režīmā. Aicinām Latvijas iedzīvotājus informēt DP (tālr.: 67208964; e-pasts: dpdd@dp.gov.lv jebkurā diennakts laikā) par gadījumiem, kad personai ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli un nemateriāli labumi par viņas balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle. Vienlaikus aicinām informēt DP arī par gadījumiem, kad pastāv aizdomas par vēlēšanu komisijas locekļa iespējamām pretlikumīgām darbībām, piemēram, apzināti nepareizu balsu saskaitīšanu par labu kādai partijai vai deputātu kandidātam. Iespēju robežās aicinām personas, kurām ir šāda veida informācija, fiksēt pēc iespējas precīzākas iespējamo pārkāpumu detaļas, veikt iespējamo pārkāpumu foto, video vai audio fiksēšanu. Drošības policija pateicas Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir informējuši par iespējamām prettiesiskām darbībām saistībā ar 2017. gada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanām.

Informāciju sagatavoja Drošības policija.

 

 

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts: