Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Par 2017. gada pašvaldību vēlēšanām

Par Drošības policijas darbībām saistībā ar 2017. gada 3. jūnija Latvijas Republikas pilsētas domes un novada domes (pašvaldību) vēlēšanām

Drošības policija (DP) saistībā ar 2017. gada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanām kopumā saņēma vairāk nekā 100 signālus par iespējamiem pārkāpumiem, kuru pārbaude ir DP kompetencē, no tiem vairāk nekā 40 signāli tika saņemti tieši vēlēšanu dienā. Veicot informācijas pārbaudi, vairums no šiem signāliem neapstiprinājās, bet par citiem joprojām tiek turpināta pārbaude. Vienlaikus jānorāda, ka DP atsevišķus signālus ir saņēmusi arī pēc vēlēšanām un to pārbaude turpinās. Tāpat pirms pašvaldību vēlēšanām un vēlēšanu dienā DP saņēma informāciju par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem, kas tika pārsūtīti atbilstoši kompetencei citām tiesību aizsardzības iestādēm.

Šobrīd DP lietvedībā ir divi kriminālprocesi. Šo kriminālprocesu ietvaros neviena persona patlaban nav aizturēta, divām personām ir piemērots procesuālais statuss persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess. Minēto kriminālprocesu ietvaros veiktas piecas kratīšanas, kopumā nopratinātas astoņas personas.

DP pateicas visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri informēja par iespējamām prettiesiskām darbībām saistībā ar 2017. gada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanām. DP vērtējumā, sabiedrības lielā aktivitāte, informējot par iespējamiem pārkāpumiem priekšvēlēšanu laikā un vēlēšanu dienā, liecina, ka Latvijas iedzīvotāji pievērš arvien lielāku uzmanību tam, lai vēlēšanu norise būtu godīga un nenotiktu vēlētāju izvēles prettiesiska ietekmēšana.

Informāciju sagatavoja: Drošības policija

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts: