Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Norisinājusies ikgadējā Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sēde

Trešdien, 19. decembrī, norisinājās ikgadējā Drošības policijas (DP) Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sēde, kurā pretterorisma eksperti un dažādu nozaru pārstāvji sprieda par aktuālākajiem jautājumiem, kas saistīti ar terorisma draudu tendencēm Eiropā un situāciju Latvijā.
 
Sēdes dalībnieki tika iepazīstināti ar DP 2018. gadā īstenotajiem preventīvajiem un reaģēšanas pasākumiem. Šā gada laikā viens no prioritārajiem dienesta darbības virzieniem bija starpinstitucionālā sadarbība terorisma finansēšanas novēršanā un apkarošanā. Tāpat aktīvi tika turpināta reģionālo pašvaldību un atbildīgo institūciju amatpersonu izglītošana  par savu lomu un rīcību apdraudējuma situācijā, kā arī veicamajiem pasākumiem pieaugošu terorisma draudu gadījumā.
Reaģēšanas spēju stiprināšanas nolūkā DP šogad organizēja pretterorisma mācības “Pūlis 2018”, kuru scenārijs paredzēja modelēt situāciju, kad cilvēku pūlī iebrauc teroristu vadīta automašīna un šim incidentam seko bruņots uzbrukums cilvēku masveida pulcēšanās vietā pilsētā. Tāpat šā gada laikā veikta virkne pasākumu terorisma riska objektu (kritiskās infrastruktūras un cilvēku masveida pulcēšanās vietu) drošības pilnveidošanas jomā: koordinēta objektu drošības procedūru izstrāde, veiktas objektu apsekošanas un sniegtas rekomendācijas drošības režīmu pilnveidošanai, kā arī organizētas drošības režīma efektivitātes pārbaudes mācības.
Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvā padome ir konsultatīva un koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir veicināt un pilnveidot DP un valsts un pašvaldības iestāžu sadarbību pretterorisma jomā, lai nodrošinātu valsts gatavību efektīvi novērst terorisma draudus un likvidēt to izraisītās sekas.

Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvā padome izveidota 2006. gadā un tās sēdes tiek sasauktas ne retāk kā reizi gadā. Padomē darbojas pārstāvji no tādām institūcijām kā Satversmes aizsardzības birojs, Militārās izlūkošanas un drošības dienests, Iekšlietu ministrija, Aizsardzības ministrija, Ārlietu ministrija, Ģenerālprokuratūra, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests, Nacionālie bruņotie spēki, Satiksmes ministrija, Tieslietu ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Veselības ministrija. No 2018. gada padomes sastāvā iekļauti arī pārstāvji no Finanšu ministrijas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas.

Informāciju sagatavoja: DP

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts:

Twitter: