Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Lucavsalā Rīgā noslēgušās pretterorisma mācības

DP organizētās pretterorisma mācības “Pūlis 2018”, kas sākās š.g. 31. maija rītā un norisinājās Lucavsalas teritorijā, kā arī citviet Rīgas pilsētā, 31. maija pēcpusdienā ir veiksmīgi noslēgušās.

Atšķirībā no iepriekšējo gadu pieredzes, šogad, ņemot vērā tendences citās Eiropas valstīs, tika pārbaudītas pretterorisma pasākumos iesaistīto dienestu un institūciju reaģēšanas spējas gadījumā, kad noticis kombinēts uzbrukums cilvēku masveida pulcēšanās objektam ar automašīnas iebraukšanu cilvēku pūlī un tam sekojošu bruņotu uzbrukumu pilsētā, kā rezultātā ir gan bojā gājušie, gan cietušie.

Mācībās tika īstenots plašs pretterorisma pasākumu komplekss, kas ietvēra pretterorisma darbībās iesaistīto institūciju apziņošanu, personāla un tehnikas ierašanos un izvietošanos notikuma vietā, informācijas par apdraudējumu iegūšanu un analizēšanu, lēmumu pieņemšanu un koordinēšanu, medicīniskās palīdzības sniegšanu, kā arī izmeklēšanas darbību veikšanu. Mācību laikā tāpat notika iesaistīto institūciju materiāltehnisko resursu izvēršana.

Izspēlējamais scenārijs ļāva pārbaudīt gan iesaistīto institūciju spējas reaģēt teroristu uzbrukuma gadījumā, gan savstarpējo sadarbību šādu incidentu laikā. Atzīmējams, ka šogad mācību scenārijā būtisks akcents tika likts, pirmkārt, uz dienestu reaģēšanas spēju pārbaudi, ierašanos notikuma vietā un pirmās palīdzības sniegšanu, otrkārt, uz procesuālajām darbībām, to koordinēšanu starp iesaistītajām institūcijām, sākotnējo izmeklēšanas darbību veikšanu, kā arī pierādījumu nostiprināšanu.

Mācībās piedalījās DP, Valsts policijas, Rīgas pašvaldības policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Nacionālo bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Ārlietu ministrijas un Ģenerālprokuratūras pārstāvji. Cietušo lomās iejūtas Valsts policijas koledžas kadeti.

DP izsaka pateicību visām mācībās iesaistītajām institūcijām, kā arī vairāk nekā 300 mācību dalībniekiem individuāli par profesionālo attieksmi un ieguldījumu mācību norisē, un attiecīgi arī Latvijas pretterorisma sistēmas stiprināšanā. Tāpat DP izsaka pateicību arī iedzīvotājiem par izpratni mācību norises laikā.

DP arī turpmāk plāno organizēt regulāras gan šāda mēroga, gan mazāk plaša mēroga mācības, lai nodrošinātu pretterorisma sistēmā iesaistīto institūciju patstāvīgu gatavību reaģēt pret dažāda veida terorisma aktuāliem apdraudējuma veidiem, kā arī lai veicinātu pēc iespējas efektīvāku sadarbību.

 

 

 

 

 

 

 

 

Attēlus var izmantot, norādot DP kā attēlu autoru.

Informāciju sagatavoja DP

 

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts:

Twitter: