Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Drošības policija turpina reģionālo semināru ciklu par aktualitātēm terorisma jomā

Šī gada 10. oktobrī Daugavpilī un 11. oktobrī Baltinavā, Drošības policija (turpmāk – DP) organizēja reģionālos informatīvos seminārus Latgales reģiona pašvaldībām un valsts institūcijām nolūkā informēt par aktualitātēm pretterorisma jomā Eiropā un Latvijā.

Seminārs Daugavpilī tika organizēts Valsts policijas amatpersonu informēšanai par Latvijas pretterorisma sistēmu – par terorisma draudu līmeņiem, par Nacionālo pretterorisma plānu, kā arī reaģēšanas procedūrām teroristiska apdraudējuma situācijās. Tāpat klātesošie tika informēti par radikalizāciju un personu radikalizācijas pazīmēm.

Savukārt seminārā Baltinavā DP klātesošos iepazīstināja ar terorisma draudu tendencēm Eiropā un situāciju Latvijā, informēja par rīcību apdraudējuma situācijās, t.sk. konstatējot aizdomīgas aktivitātes, par radikalizāciju un personu radikalizācijas pazīmēm, kā arī par veicamajiem pasākumiem terorisma draudu līmeņa pieauguma gadījumā. Īpaši tika uzsvērta pašvaldību loma potenciālo apdraudējumu pārvarēšanā.

Semināros piedalījās pārstāvji no Latgales reģiona pašvaldībām, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes.

DP jau vairākus gadus mērķtiecīgi īsteno sistemātisku sadarbību ar dažādu valsts un pašvaldību institūciju,  kā arī kritiskās infrastruktūras un cilvēka masveida pulcēšanās objektu par drošību atbildīgajām amatpersonām nolūkā veicināt izpratni par rīcību terorisma draudu gadījumā. Līdzīgi reģionālie semināri šogad tika organizēti arī Vidzemē (Cēsīs un Valmierā) un Kurzemē (Liepājā un Ventspilī).

Informāciju sagatavoja:

Drošības policija

Atpakaļ pie jaunumiem

TERORISMA DRAUDU LĪMENIS

Terorisma draudu līmenis 
Latvijā ir zems.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts: