Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Drošības policija organizē Nacionālā pretterorisma plāna ieviešanas mācības

Šā gada 20.decembrī DP organizēja Nacionālā pretterorisma plāna (turpmāk – NPP) ieviešanas galda mācības “Sarkanais kods 2017”. Mācības organizētas nolūkā apzināt nacionālā pretterorisma sistēmā iesaistīto institūciju gatavību ieviest preventīvos pasākumus paaugstināta, augsta vai īpaši augsta terorisma draudu līmeņa izsludināšanas un NPP ieviešanas gadījumā.

Šajās mācībās tika izspēlēts scenārijs, kas paredz institūciju sadarbību, ieviešot preventīvos drošības pasākumus, īpaši uzsverot savstarpējo informācijas apmaiņu, preventīvo pasākumu koordināciju augsta un īpaši augsta terorisma draudu līmeņa izsludināšanas gadījumā, operatīvās vadības centra izvēršanu un institūciju spēju koordinēt materiāltehnisko resursu piesaisti. Mācību mērķis bija veicināt kopēju izpratni un vienotu pieeju dažādu teroristisku rakstura apdraudējumu novēršanā un pārvarēšanā, kas ir būtiski nacionālās pretterorisma sistēmas efektīvai darbībai.

Mācības “Sarkanais kods” pirmo reizi tika organizētas 2012. gadā un šogad notika jau piekto reizi. Mācībās piedalījās pārstāvji no Militārās izlūkošanas un drošības dienesta, Satversmes aizsardzības biroja, Ārlietu ministrijas, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, VAS “Latvijas Jūras administrācija” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts: