Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Drošības policija organizē Nacionālā pretterorisma plāna ieviešanas mācības

Otrdien, 20. decembrī, Drošības policija (turpmāk – DP) organizēja Nacionālā pretterorisma plāna (turpmāk – NPP) ieviešanas galda mācības “Sarkanais kods 2016”. Mācības organizētas nolūkā apzināt nacionālā pretterorisma sistēmā iesaistīto institūciju gatavību ieviest preventīvos pasākumus paaugstināta, augsta vai īpaši augsta terorisma draudu līmeņa izsludināšanas un NPP ieviešanas gadījumā.

Šajās mācībās tika izspēlēti dažādi scenāriji, kas paredz institūciju sadarbību, ieviešot preventīvos drošības pasākumus, īpaši uzsverot savstarpējo informācijas apmaiņu.  Mācību mērķis bija veicināt kopēju izpratni un vienotu pieeju dažādu teroristisku rakstura apdraudējumu pārvarēšanā, kas ir būtiski nacionālās pretterorisma sistēmas efektīvai darbībai. Mācību ietvaros veikta arī iesaistīto institūciju apziņošanas pārbaude.

Mācības “Sarkanais kods” pirmo reizi tika organizētas 2012. gadā un šogad notika jau ceturto reizi. Mācībās piedalījās pārstāvji no Satversmes aizsardzības biroja, Militārās izlūkošanas un drošības dienesta, Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts ieņēmuma dienesta Muitas pārvaldes, Latvijas Jūras administrācijas, Pārtikas un veterinārā dienesta, Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centra, kā arī no VAS “Starptautiskās lidostas “Rīga””, VA “Civilās aviācijas aģentūras”, VAS “Latvijas Pasts” un VAS “Latvijas dzelzceļš”.

Informējam, ka šīs bija jau iepriekš plānotas mācības, un tās nav saistītas ar uzbrukumu Berlīnē.

 

Informāciju sagatavoja Drošības policija.

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts: