Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Drošības policija organizē Nacionālā pretterorisma plāna ieviešanas galda mācības

2018. gada 6. decembrī DP organizēja Nacionālā pretterorisma plāna (turpmāk – NPP) ieviešanas galda mācības “Sarkanais kods 2018”. Mācības organizētas nolūkā apzināt nacionālā pretterorisma sistēmā iesaistīto institūciju gatavību ieviest preventīvos pasākumus gadījumā, ja valstī, konkrētā reģionā, tautsaimniecības sektorā vai konkrētā objektā tiek ieviests paaugstināts, augsts vai īpaši augsta terorisma draudu līmenis un izsludināts NPP.

NPP iekļautie institūciju veicamie pasākumi ir dažādi preventīva rakstura pasākumi paaugstināta apdraudējuma apstākļos, kas orientēti uz iespējamu teroristisku darbību novēršanu. Mācības “Sarkanais kods” pirmo reizi tika organizētas 2012. gadā un šogad notika jau sesto reizi. Šādas mācības kalpo kā neatņemama pretterorisma sistēmas pilnveidošanas sastāvdaļa.

Šā gada mācību scenārijā tika izspēlēta atšķirīgu terorisma draudu līmeņu izsludināšana dažādos Latvijas reģionos, tādējādi īpaši uzsverot savstarpējo informācijas apmaiņu, preventīvo pasākumu koordināciju augsta un īpaši augsta terorisma draudu līmeņa izsludināšanas gadījumā, kā arī operatīvās vadības centra izvēršanu un institūciju spēju koordinēt materiāltehnisko resursu piesaisti un pārdali.

Mācībās piedalījās pārstāvji no Militārās izlūkošanas un drošības dienesta, Satversmes aizsardzības biroja, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Ārlietu ministrijas, Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes, VA “Civilās aviācijas aģentūra”, VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, VAS “Latvijas dzelzceļš” un VAS “Latvijas Jūras administrācija”.

 

Informāciju sagatavoja: DP

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts:

Twitter: