Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Drošības policija informē uzņēmējus par sprāgstvielu prekursoriem

 

2018. gada 25. aprīlī Drošības policija organizēja kārtējo informatīvo semināru par sprāgstvielu prekursoru drošības kontroles aspektiem un tiesisko regulējumu Latvijā.

Semināra mērķis bija izglītot prekursoru tirdzniecībā iesaistīto uzņēmumu pārstāvjus un tiem sniegt aktuālāko informāciju par Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 98/2013 “Par sprāgstvielu prekursoru tirdzniecību un lietošanu” noteiktajiem sprāgstvielu prekursoru tirdzniecības un lietošanas nosacījumiem.

Ņemot vērā terorisma draudu tendences, Drošības policija semināra dalībniekus iepazīstināja ar terorisma draudu aktualitātēm Eiropā un Latvijā, sniedza ieskatu par nacionālā kontaktpunkta darbību, informēja par aktualitātēm sprāgstvielu prekursoru jomā, kā arī par sprāgstvielu prekursoru aprites un drošības kontroles jautājumiem.

Kopumā seminārā piedalījās apmēram 30 dalībnieki, kas pārstāvēja lielākos Latvijas uzņēmumus, kuru ikdienas uzņēmējdarbība saistīta ar sprāgstvielu tirdzniecību, ražošanu un apriti.

Līdzīgi informatīvie semināri par prekursoru drošības un aprites jautājumiem organizēti arī 2016. un 2017. gadā. Šāda veida informatīvie pasākumi ir daļa no preventīvas pretterorisma sistēmas, kuras mērķis izglītot un veicināt vienotu izpratni par dažādiem ar drošību saistītiem jautājumiem.

 

Informāciju sagatavoja Drošības policija

Atpakaļ pie jaunumiem

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts: