Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Paziņojumi presei

Apstiprina Nacionālo pretterorisma plānu

Šodien, 30. augustā Ministru kabineta (turpmāk – MK) sēdē tika apstiprināts Drošības policijas izstrādātais Nacionālais pretterorisma plāns (turpmāk – NPP).

Plāna mērķis ir noteikt nacionālās pretterorisma sistēmas subjektu veicamos preventīvos pretterorisma pasākumus atbilstoši četriem terorisma draudu līmeņiem.

Pārskatītajā NPP tika ņemtas vērā pēdējo gadu aktualitātes pretterorisma jomā, kā arī veikti precizējumi saistībā ar institucionālām izmaiņām nacionālās drošības sistēmā. Plānā veikti arī redakcionāli labojumi.

DP sadarbībā ar NPP pasākumu izpildē iesaistītajām institūcijām ne retāk kā reizi trijos gados sagatavo un iekšlietu ministram noteiktajā kārtībā iesniedz NPP apstiprināšanai MK.

Sākotnējais plāns tika apstiprināts 2008. gadā, bet pārskatīts 2011. un 2013. gadā, ņemot vērā institucionālās izmaiņas valsts pārvaldē, kā arī terorisma draudu tendences Eiropā.

Saskaņā ar Valsts drošības iestāžu likumu DP veic valsts pārvaldes un pašvaldību iestāžu, kā arī juridisko personu sadarbības koordinēšanu pretterorisma jomā. 

Informāciju sagatavoja DP

Atpakaļ pie jaunumiem

TERORISMA DRAUDU LĪMENIS

Terorisma draudu līmenis 
Latvijā ir zems.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts: