Notice: Undefined offset: 1 in /usr/home/AiJou7201218/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 110

Notikusi VDD Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sanāksme

Trešdien, 17. jūnijā, norisinājās VDD Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sanāksme, kurā pretterorisma eksperti un dažādu nozaru pārstāvji sprieda par aktuālākajiem jautājumiem saistībā ar terorisma draudu tendencēm Eiropā un Latvijā. Starp aplūkotajiem jautājumiem bija arī koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmijas ietekme uz drošības situāciju Eiropā, kā arī nacionālās pretterorisma sistēmas gatavība novērst un pārvarēt teroristiskus apdraudējumus.

Par VDD veiktām procesuālām darbībām

2020. gada 4. februārī Valsts drošības dienests vairākos objektos Rīgā un tās apkaimē saistībā ar aizdomām par starptautisko sankciju pārkāpšanu veica tiesas sankcionētas procesuālās darbības. Sadarbībā ar Igaunijas Drošības policiju (KAPO) procesuālās darbības tika veiktas arī Igaunijā.

Valsts drošības dienestam būvēs jaunu ēku

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam Rīgā, Brīvības gatvē 207 ir plānota Valsts drošības dienesta (VDD) ēkas būvniecība, kas tiks sākta jau šogad.

Notikusi VDD Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sēde

Piektdien, 6. decembrī, norisinājās VDD Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sēde, kurā pretterorisma eksperti un dažādu nozaru pārstāvji sprieda par aktuālākajiem jautājumiem saistībā ar terorisma draudu tendencēm Eiropā un Latvijā, kā arī nacionālās pretterorisma sistēmas gatavību novērst un pārvarēt teroristiskus apdraudējumus.

Par starptautisko sankciju pārkāpšanu VDD aiztur trīs personas

13. un 14. novembrī VDD vairākos objektos Rīgā un tās apkaimē saistībā ar aizdomām par nelegālu ieroču tirdzniecību, starptautisko sankciju pārkāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu veicis tiesas sankcionētas procesuālās darbības, aizturot trīs personas.

VDD izstrādājis Terorisma finansēšanas novēršanas stratēģiju

Valsts drošības dienests (VDD) ir izstrādājis Terorisma finansēšanas novēršanas stratēģiju 2019. – 2021. gadam, kuras mērķi ir pilnveidot terorisma finansēšanas novēršanas sistēmu Latvijā, stiprināt valsts spējas cīņai ar terorisma finansēšanu un uzlabot Latvijas reputāciju starptautiskajos finanšu tirgos.

Informācijas tehnoloģiju drošības rekomendācijas

Valsts drošības iestādes – VDD, Satversmes aizsardzības birojs (SAB) un Militārās izlūkošanas un drošības dienests – ir sagatavojušas vispārējas rekomendācijas, kas būtu jāņem vērā valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī informācijas tehnoloģiju kritiskās infrastruktūras īpašniekiem vai tiesiskajiem valdītājiem, plānojot un nodrošinot infrastruktūras funkcionēšanai nozīmīgu informācijas sistēmu drošību.

Par kriminālprocesa virzību

Valsts drošības dienests (VDD) par iespējamu nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu uzsāktā kriminālprocesā, izmeklēšanas gaitā atklājoties jauniem apstākļiem, 2019. gada 24. maijā ierosinājis aizdomās turētajai personai piemērot medicīniska rakstura piespiedu līdzekli.

Mežaparkā Rīgā noslēgušās pretterorisma mācības

VDD organizētās pretterorisma mācības “Pūlis 2019”, kas sākās š.g. 30. maija rītā un norisinājās Mežaparka teritorijā, kā arī citviet Rīgas pilsētā, 30. maija pēcpusdienā ir veiksmīgi noslēgušās. VDD apkopos mācību laikā gūtos secinājumus un sadarbībā ar pretterorisma pasākumos iesaistītajiem dienestiem un institūcijām veiks to rūpīgu analīzi, lai turpinātu pilnveidot pretterorisma sistēmu Latvijā.

Rīgā norisināsies VDD organizētas pretterorisma mācības

Ceturtdien, 30. maijā, Rīgā norisināsies Valsts drošības dienesta (VDD) organizētās pretterorisma mācības "Pūlis 2019", kuru laikā pretterorisma pasākumos iesaistītās valsts institūcijas pārbaudīs un pilnveidos savas reaģēšanas spējas terora akta gadījumā.

Par Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi

Brīvu un demokrātisku vēlēšanu norises nodrošināšana ir viena no VDD darba prioritātēm. Vadoties no šajā jomā uzkrātās pieredzes, dienests jau šobrīd intensīvā režīmā veic darbu, lai savlaicīgi identificētu un novērstu iespējamos riskus brīvu un demokrātisku Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisei Latvijā. VDD kā pretizlūkošanas un iekšējās drošības dienesta kompetence aptver kā ārvalstu radītu, tā iekšēju apdraudējumu identificēšanu un mazināšanu.

Norisinājusies VDD Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sēde

Šodien, 3. maijā, norisinājās Valsts drošības dienesta (VDD) Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sēde, lai pretterorisma ekspertu un dažādu citu nozaru pārstāvju lokā apspriestu aktuālos jautājumus un veicamos pasākumus terorisma finansēšanas un radikalizācijas risku novēršanas jomā.

Valsts drošības dienests publicē pārskatu par dienesta darbību 2018. gadā

Valsts drošības dienests (VDD) ir sagatavojis publisko pārskatu par dienesta darbību 2018. gadā. Šā pārskata mērķis ir informēt par dienesta paveikto aizvadītajā gadā, kā arī sniegt VDD vērtējumu par aktuālākajiem un svarīgākajiem procesiem, kas ietekmēja mūsu valsts nacionālās drošības intereses.

Par saņemto kriminālprocesu

Informējam, ka VDD ir saņēmis no Valsts policijas kriminālprocesu par iespējamu nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu saistībā ar izplatītajām skrejlapām pirms 2019. gada 9. februārī Rīgā, Rātslaukumā pieteiktā publiskā pasākuma. Kriminālatbildība par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēta Krimināllikuma 78. panta pirmajā daļā. VDD veic aktīvas darbības, lai noskaidrotu ar šo skrejlapu izplatīšanu saistītās personas.

Par iespējamām provokācijām 9. februāra pasākumā

VDD vērtējumā saistībā ar rīt, 9. februārī, Rīgas Rātslaukumā plānoto publisko pasākumu pastāv provokāciju riski, kā arī šo pasākumu savu interešu īstenošanai var izmantot radikāli noskaņotas personas.

Turpmāk Drošības policiju sauks – Valsts drošības dienests

2018. gadā tika pabeigts darbs pie valsts drošības iestāžu (Drošības policija (DP), Satversmes aizsardzības birojs (SAB), Militārās izlūkošanas un drošības dienests (MIDD)) tiesiskā regulējuma pilnveidošanas. Izmaiņas tiesiskajā regulējumā, kas stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī, nostiprina dienestu valsts drošības iestādē kā speciālu dienesta veidu, kas ir atšķirīgs no citiem dienestiem valsts pārvaldē.

Drošības policija organizē Nacionālā pretterorisma plāna ieviešanas galda mācības

2018. gada 6. decembrī DP organizēja Nacionālā pretterorisma plāna (turpmāk – NPP) ieviešanas galda mācības “Sarkanais kods 2018”. Mācības organizētas nolūkā apzināt nacionālā pretterorisma sistēmā iesaistīto institūciju gatavību ieviest preventīvos pasākumus gadījumā, ja valstī, konkrētā reģionā, tautsaimniecības sektorā vai konkrētā objektā tiek ieviests paaugstināts, augsts vai īpaši augsta terorisma draudu līmenis un izsludināts NPP.

Par kriminālprocesa uzsākšanu

2018. gada 17. oktobrī DP ir uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar pret Latvijas Republiku vērstām darbībām, kuras, iespējams, veiktas nolūkā palīdzēt ārvalstij vērsties pret Latvijas Republikas drošību. Kriminālprocess uzsākts pēc noziedzīgu nodarījumu pazīmēm, kas iekļautas Krimināllikuma 80. panta otrajā daļā (par darbību, kas vērsta pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Latvijas Republikas Satversmē neparedzētā veidā, ja to izdarījusi organizēta grupa) un 81.1 pantā (par darbību nolūkā palīdzēt ārvalstij vai ārvalsts organizācijai vērsties pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu, valsts iekārtu vai valsts drošību).

Drošības policija organizē semināru par terorisma riska objektu drošību

Šī gada 9. oktobrī Rīgā, Drošības policija (turpmāk – DP) organizēja informatīvo semināru par terorisma riska objektu drošības pilnveidošanu. Seminārs norisinājās divās daļās, no kurām viena tika veltīta cilvēku masveida pulcēšanās vietu drošībai, savukārt otra – kritiskās infrastruktūras objektu drošībai.

Par 13. Saeimas vēlēšanām

DP ir apkopojusi dienesta rīcībā esošo informāciju saistībā ar 13. Saeimas vēlēšanu norisi. Informācija apkopota par laika posmu pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā. Kopumā DP saņēma 84 tā dēvētos signālus par iespējamiem ar vēlēšanu norisi saistītiem pārkāpumiem un prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu. Tāpat esam saņēmuši vienu iesniegumu par iespējamu ar vēlēšanu norisi saistītu pārkāpumu. Līdz šim neviens kriminālprocess nav uzsākts.

13. Saeimas vēlēšanas

Satversmē un citos normatīvajos aktos noteikto vēlēšanu norises principu ievērošanas nodrošināšana ir viena no DP darba prioritātēm. Izvērtējot iepriekšējo vēlēšanu pieredzi, dienests jau šobrīd ir uzsācis darbu intensīvā režīmā ar mērķi savlaicīgi identificēt un novērst iespējamos riska faktorus brīvu un demokrātisku vēlēšanu norisei.

Par kriminālprocesa nodošanu kriminālvajāšanas uzsākšanai

2018. gada 6. augustā DP rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu personu par tādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, par kuriem kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma 78. panta otrajā daļā (par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu), 80. panta pirmajā daļā (par darbību, kas vērsta pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Latvijas Republikas Satversmē neparedzētā veidā) un 81.1 pantā (par darbību nolūkā palīdzēt ārvalstij vai ārvalsts organizācijai vērsties pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu, valsts iekārtu vai valsts drošību).

Par kriminālprocesa nodošanu kriminālvajāšanas uzsākšanai

2018. gada 22. maijā DP rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas Republikas pilsoni par to normatīvo aktu tīšu pārkāpšanu, kuri regulē Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes, Eiropas Savienības un citu starptautisko organizāciju noteikto sankciju darbību Latvijā. Kriminālatbildība par šādām darbībām paredzēta Krimināllikuma 84. panta pirmajā daļā.

Lucavsalā Rīgā noslēgušās pretterorisma mācības

DP organizētās pretterorisma mācības “Pūlis 2018”, kas sākās š.g. 31. maija rītā un norisinājās Lucavsalas teritorijā, kā arī citviet Rīgas pilsētā, 31. maija pēcpusdienā ir veiksmīgi noslēgušās.

DP organizē ikgadējās pretterorisma mācības

Ceturtdien, 31. maijā, Rīgā notiks DP organizētas ikgadējās pretterorisma mācības. Šā gada mācību mērķis ir pārbaudīt pretterorisma pasākumos iesaistīto valsts institūciju spējas reaģēt gadījumā, ja ir noticis teroristiska rakstura incidents cilvēku masveida pulcēšanās vietā.

Par Kriminālprocesa nodošanu kriminālvajāšanas uzsākšanai

2018. gada 7. maijā DP rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas Republikas nepilsoni par mēģinājumu iesaistīties tādā noziedzīgā organizācijā (apvienībā), kuras sastāvā ir vismaz piecas personas, kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti, kā arī par mēģinājumu prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos. Kriminālatbildība par šādām darbībām attiecīgi paredzēta Krimināllikuma 15. panta ceturtajā daļā, 89.1 panta pirmajā daļā un 77.1 pantā.

Par personas aizturēšanu

Šodien, 2018. gada 8. maijā, DP ir aizturējusi vienu personu DP lietvedībā esoša kriminālprocesa ietvaros. Minētais kriminālprocess DP tika uzsākts 2018. gada 18. aprīlī pēc noziedzīgu nodarījumu pazīmēm, par kuriem kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma desmitajā nodaļā "Par noziegumiem pret valsti", kā arī citu noziedzīgu nodarījumu pazīmēm.

Par kriminālprocesa uzsākšanu

2018. gada 18. aprīlī Drošības policijā (DP) ir uzsākts kriminālprocess, pamatojoties uz DP rīcībā esošo informāciju, kas liecina par iespējamām prettiesiskām darbībām šā gada 31. martā notikuša publiska pasākuma – tā dēvētās “Vislatvijas vecāku sapulces” – laikā, kura deklarētais mērķis bija vērsties pret plānoto pakāpenisko pāreju uz latviešu mācību valodu vispārējās izglītības iestādēs. Minētais pasākums norisinājās viesnīcā "Radisson SAS Latvija" un to faktiski organizēja partija “Latvijas Krievu savienība”.

Par kriminālprocesa uzsākšanu

Šodien, 2018. gada 20. aprīlī, Drošības policija ir aizturējusi vienu personu par iespējamām pret Latvijas Republiku vērstām darbībām. Persona aizturēta Drošības policijas lietvedībā esoša kriminālprocesa ietvaros, kas uzsākts 2018. gada 4. aprīlī par darbību, kas vērsta pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Latvijas Republikas Satversmē neparedzētā veidā. Kriminālatbildība par šādām darbībām ir paredzēta Krimināllikuma 80. panta pirmajā daļā.

Drošības policija publicē pārskatu par dienesta darbību 2017. gadā

Drošības policija (DP) ir sagatavojusi publisko pārskatu par dienesta darbību 2017. gadā. Šā pārskata mērķis ir informēt par dienesta paveikto pagājušajā gadā, kā arī sniegt DP vērtējumu par aktuālākajiem un svarīgākajiem procesiem, kas ietekmēja mūsu valsts nacionālās drošības intereses.

Informācija par kriminālprocesu saistībā ar spiegošanu

2018.gada 26.februārī DP rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas Republikas pilsoni saskaņā ar Krimināllikuma 85.panta pirmo daļu (par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību) un 233.panta otro daļu (par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas).

Skatīt visus

INFORMĀCIJAS SNIEGŠANA

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Valsts drošības dienesta darbā, aicinām sazināties ar Valsts drošības dienestu jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Valsts drošības dienests garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts:

Twitter: